آموزش امور بازرگانی و صادرات به شرکت های دانش بنیان
پایگاه اطلاع رسانی شبکه دانش بنیان ایران قصد دارد با معرفی حمایت های مرتبط با شرکت های دانش بنیان، خدمات قابل ارائه به شرکت های دانش بنیان به توسعه شرکت های دانش بنیان و ایجاد امکان رقابت در بازار بین المللی را برای آن ها فراهم کند
آموزش شرکت های دانش بنیان ، امکانات آموزشی شرکت های دانش بنیان ، خدمات اموزشی شرکت های دانش بنیان ، اموزش امور بازرگانی و صادرات شرکت های دانش بنیان
349717
rtl,page-template-default,page,page-id-349717,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.3.1, vertical_menu_with_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

آموزش بازرگانی و صادرات

آموزش به عنوان پایه‌ای‌ترین نیاز یک سازمان و یا یک فعال اقتصادی دانش بنیان در حوزه‌های مختلف است. در حوزه‌های بازرگانی و صادرات نیز آموزش از مباحث اصلی و یکی از پیش‌نیازهای مهم در توسعه توانمندی یک شرکت در جهت صادراتی شدن و فعالیت اقتصادی بین‌الملل است. آگاهی از مسیرهای ورود به بازارهای صادراتی، مباحث مرتبط با حمل و نقل بین‌الملل، نقل و انتقالات مالی و آشنایی با ادبیات و ترمینولوژی تجارت بین‌الملل نیاز اساسی در ارتباط با سایر تجار و فعالین اقتصادی بین‌الملل است. کریدور با درک این نیاز تلاش ویژه و حمایت‌های ویژه‌ای را در جهت تأمین نیاز آموزشی شرکت‌های دانش ‌بنیان و بالاخص مدیران و مدیران بازرگانی این شرکت‌ها درنظر گرفته است. در همین راستا، برخی از دوره‌های عمومی و در حال ارائه از طریق مؤسسات و سازمان‌های آموزشی معتبر بصورت بلاعوض مورد حمایت قرار گرفته و سایر دوره‌های تخصصی بنا به تشخیص کریدور و یا اعلام نیاز شرکت‌های تحت حمایت قابل ارائه است. در این آیین‌نامه فرآیند ارائه این حمایت‌ها و همچنین میزان حمایت‌های تخصیص یافته به بسته‌های آموزش بازرگانی به شرکت‌های دارای تأییدیه دانش ‌بنیان به تفصیل بیان شده است.

در صورتی که شرکت دانش بنیان نیازمند دریافت حمایت جهت شرکت در دوره‌ای خارج از دوره‌های ذکر شده در پیوست دستورالعمل حاضر باشد، در صورت ارتباط آن دوره با یکی از سرفصل‌های زیر و نیز تأیید کیفیت دوره از طرف کریدور، مشمول حمایت خواهد بود:

دوره‌های آموزش بازرگانی و صادرات و واردات

دوره‌های آموزش بازاریابی بین‌الملل

دوره‌های آموزش نقل و انتقالات مالی بین‌الملل

دوره‌های آموزش قراردادهای بین‌الملل

درصد حمایت معاونت جهت حضور شرکت‌ها در دوره‌های آموزش بازرگانی و صادرات و واردات به دو صورت می‌باشد:

اول)حمایت از دوره‌هایی که از طریق کریدور صادرات و معاونت عملی ابلاغ و برگزار می‌گردند که در این حالت میزان حمایت تا 70% و تا سقف 20 میلیون ریال خواهد بود

دوم) حمایت از دوره‌های آموزشی که از طرف شرکت درخواست می‌شوند چه به صورت برگزاری دوره آموزشی درون کشور و چه خارج از ایران با حمایت 50% و تا سقف 100 میلیون ریال می‌باشد.

در صورتی که فرد شرکت کننده در دوره از اعضای هیات مدیره و یا از مدیران بازرگانی شرکت باشد، میزان حمایت در صورت تأیید توسط کریدور، 10% اضافه خواهد شد

حمایت از دوره‌های آموزشی خارج از کشور در صورتی مورد تأیید قرار می‌گیرد که تناسب دوره با نیاز شرکت در خصوص توانمندسازی در حوزه صادرات و همچنین ملزم بودن شرکت به گذراندن این دوره در خارج از ایران، برای کریدور محرز میگردد. بدیهی است شرکت بایستی قبل از حضور در دوره نسبت به ارسال مستندات دوره و استعلام تأیید دوره از کریدور اقدام نماید

مبلغ حمایتی پس از گذراندن دوره و دریافت گواهینامه موفقیت در دوره موردنظر به همراه مدارک و مستندات مالی مربوطه به شرکت پرداخت می‌گردد.

در صورت عدم موفقیت در گذراندن دوره و عدم دریافت گواهینامه شرکت در دوره آموزشی مورد نظر، هیچگونه حمایتی از شرکت صورت نخواهد پذیرفت

نامه معرفی فرد یا افراد شرکت کننده در دوره و مشخصات و زمان دوره

در صورتیکه شرکت متقاضی حضور در یکی از دوره آموزشی باشد، می‌تواند نامه‌ای رسمی جهت شرکت در دوره مورد نظر و اعلام مشخصات کامل دوره مذکور و درج نام فرد و یا افرادی که قصد حضور در آن دوره را دارند، به کریدور ارسال نماید.

کریدور پس از تأیید دوره و میزان حمایت از شرکت، راهنمایی‌های لازم جهت دریافت حمایت را به شرکت اعلام می‌نماید. مدارک و مستندات لازم برای دریافت حمایت از کریدور به شرح زیر است:

نامه معرفی فرد یا افراد شرکت کننده در دوره و مشخصات و زمان دوره

فاکتور هزینه پرداخت شده که توسط موسسه برگزارکننده بنام شرکت کننده صادر می‌گردد

کپی فیش بانکی واریزی مبلغ پرداخت

کپی گواهینامه موفقیت در دوره

در صورتیکه که فرد معرفی شده از طرف شرکت برای استفاده از حمایت‌های آموزشی این آیین‌نامه جزء افراد اصلی شرکت (نظیر هیات مدیره و یا مدیرعامل) نباشد، لازم است، ضمن ارائه معرفی نامه از طرف شرکت، کپی لیست بیمه آن شرکت جهت تأیید به کریدور ارسال شود.

یکی از نیازمندی‌های موجود در صادرات محصولات دانش بنیان، اخذ گواهینامه‌ها و مجوزهای لازم و استاندارد محصولات است، از آنجا که شناخت استانداردها و گواهینامه‌های بین المللی با توجه به نوع محصول و خدمت دانش بنیان می‌تواند بسیار متغییر باشد، بهترین روش ممکن برای حمایت از یک شرکت دانش بنیان، برگزاری دوره‌های آموزشی مناسب جهت شناخت استانداردها و گواهینامه‌های مورد نیاز جهت صادرات محصول دانش بنیان می‌باشد.

امروزه با پیشرفت جوامع بشری و پیشتازی شرکتهای مدبر و آینده نگر و نیز درنظر گرفتن بازار رقابتی کنونی، اهمیت نقش مدیریت و وجود یک نظام سیستماتیک و استاندارد جهت ساماندهی فرایندهای کاری و بهبود شرایط سازمانی در قالب استانداردهای بین المللی و سیستم‌های مدیریتی بیش از پیش احساس می‌شود.

استانداردها و گواهینامه‌های بین المللی CB, AB,IB,NB، گواهینامه محصول اروپا CE ، COC، ISO17021:2011,ISO17024:2012, و استانداردهای بین المللی بهبود سازمانی PBM و SM برخی از نیازمندی‌های محصول و شرکت‌های دانش بنیان جهت تقویت حضور در بازارهای بین المللی هستند.

شرکت‌هایی که در حال دریافت استانداردها و یا گواهینامه‌های بین‌المللی می‌باشند و یا قصد دریافت این استانداردها و گواهینامه‌ها را دارند، جهت آشنایی با استانداردها و گواهینامه‌ها می‌توانند در دوره‌های آموزشی مرتبط با استانداردها شرکت نمایند.

صادرات غیر نفتی امروز در کشور ما یکی از مقولاتی است که ذهن بسیاری از سیاست گذاران را به خود مشغول کرده است. درآمدهای حاصل از صادرات غیر نفتی از یک سو درآمدهای ارزی را افزایش و از سوی دیگر اجرای برنامه‌های توسعه اقتصادی را که متضمن هزینه‌های ارزی است، امکان پذیر می سازدکه نهایتاً باعث اشتغال زایی در کشور می‌گردد. ایجاد جریان اطلاعاتی به روز، با نگاهی به تحولات جهانی در حوزه تصمیم سازیها، مهارت‌های فنی مورد نیاز صادرات در پیمودن مسیر رشد پایدار در سایه توسعه صادراتی به خصوص صادرات غیر نفتی ما را یاری می‌رساند. براین اساس، در دوره مدیریت صادرات کالا با رویکرد عملیاتی به طرح راهبردهای عملی به منظور توانمند سازی واحدهای صادراتی، روش‌های ورود به بازارهای جهانی، روش‌های صادرات، تاًمین اعتبار مورد نیاز، مشوق‌های صادراتی و صادرات خدمات فنی و مهندسی خواهد پرداخت.
انعقاد قرارداد بین المللی در تجارت بین الملل، نقش مهم و محوری دارد. قراردادهای دیگر نظیر حمل و نقل و بیمه جهت تسهیل اجرای آن بوجود آمده‌اند افزون بر این بسیاری از مسائل حاکم برداد و ستد بین المللی، در خصوص دیگر معاملات در تجارت بین الملل نیز بکار می‌رود. در واقع قرارداد  بین المللی ویژگی‌هایی دارد که در قراردادهای داخلی مشاهده نمی‌گردد. در قراردادهای  داخلی نظام حقوقی داخلی حاکم بر قرارداد، مشخص است و طرفین قرارداد با مراجعه به حقوق داخلی از چارچوب حقوقی آن اطلاع می‌یابند، یعنی تنها مساله در قرارداد داخلی، اطلاع از قوانین داخلی است. در حالی که در قرارداد بین المللی، فروشنده و خریدار در دو کشور متفاوت اقامت دارند، از این رو قرارداد بین المللی وابسته به چند نظام حقوقی است. فروشنده از یک کشور، کالایی را به خریدار مقیم کشور دیگر می‌فروشد، اجرای قرارداد انتقال کالا یا هر شی‌ء و خدمتی از کشوری به کشور دیگر است، چه بسا نظام حقوقی دو کشور خریدار و فروشنده با هم تفاوت داشته باشد و قواعد متقاوتی بر انعقاد قرارداد و آثار آن حاکم شود. از این رو تنظیم قرارداد بین المللی از اهمیت خاصی برخوردار است. حمایت از ساز و کارهای حقوقی حاکم بر آن،برای دست اندرکاران این امر ضروری می‌باشد. بر این اساس در این دوره به تشریح مبانی و اصول مقدماتی تنظیم قراردادهای بین المللی برای شرکت کنندگان و مخاطبان دوره، پرداخته خواهد شد.

در روش‌های پرداخت بین المللی طرفین معامله نسبت به هم تعهدات خاصی را می‌پذیرند و اولین تعهد فروشنده در برابر خریدار تهیه و ارسال کالا مطابق قرارداد می‌باشد و خریدار در مقابل متعهد به پرداخت وجه معامله می‌باشد. کاملاً عقلانی و طبیعی است که خریدار در قبال به دست آوردن و بهره مندی از منافع کالا باید قیمت و بهاء آن را پرداخت نماید. از دیر باز روشهای متعددی برای پرداخت در معاملات وجود داشته و در حال حاضر نیز این روشها با پشت سر نهادن مراحل تکامل مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین به نظر می‌رسد با رخ دادن تغییراتی در زمینه تجارت بین الملل این روشها بیش از پیش رشد نموده و به تسهیل جریان تجارت کمک می نمایند.

اما در اکثر متون بازرگانی بین الملل از میان روشهای پرداخت چهار روش مورد تاکید ویژه قرار گرفته‌اند که در این فصل مورد بررسی قرار می‌گیرند. این چهار روش عبارتند از:

پرداخت بر اساس حساب باز

پرداخت بر اساس برات (وصولی)

پرداخت بر اساس پیش پرداخت

پرداخت با اعتبار اسنادی انتخاب

هریک از روشها فوق دارای محاسنی برای طرفین است که می‌تواند قسمی از ریسک معامله را کاهش دهد و یا باعث تسهیل و سرعت انجام معامله شود. براین اساس در این دوره به تشریح ابعاد و روش‌های پرداخت در تجارت بین المللی پرداخته خواهد شد.

در دوره آموزشی مهارتهای بازرگانی و تجارت بین الملل، تأمین به موقع سفارشات کالا، مواد اولیه، قطعات و لوازم یدکی با توجه به میزان موجودی و مصرف آن، همچنین مدت زمان لازم جهت دریافت کالای سفارش داده شده از موارد وظایف مدیریت خرید محسوب می‌گردد، اجرای موارد فوق جز با انجام برنامه‌ریزی دقیق امکان پذیر نمی‌گردد. از طرف دیگر انجام برنامه‌ریزی با اطلاع از قوانین و مقررات کشور واردکننده و صادرکننده، قوانین و مقررات بین‌المللی بازرگانی، نحوه انعقاد قرارداد، ثبت سفارش کالا، مطالعه راههای متعدد ارسال و دریافت کالا و نحوه ترخیص آن امکان پذیر می‌گردد. براین اساس هدف از ارائه این دوره، معرفی انواع خرید، روش‌های انجام آن، اهمیت تجارت بین‌المللی، روش‌های خرید در سطح بین‌المللی، راههای دریافت کالا و پرداخت وجه آن، نحوه کاهش ریسکهای موجود در انجام خریدهای خارجی و ارائه راهکارهای مفید جهت انتخاب مناسب‌ترین روش خرید می‌باشد.

کریدور صادرات از حضور شرکت‌های دانش بنیان در دوره‌های آموزشی مرتبط با بازرگانی و صادرات از قبیل شبیه سازی بازرگانی بین‌المللی، روش‌های پرداخت و اعتبار اسنادی، تنظیم قراردادهای بین‌المللی و … حمایت می‌کند.

اصول و فنون مذاکرات تجاری بین المللی و نحوه حضور در نمایشگاه‌های بین المللی نیازمند داشتن شناخت کافی از نحوه عملکرد بین المللی دارد، آموزش‌های لازم در این زمینه یکی از نیازهای حضور در نمایشگاه‌های بین المللی و نمایش محصولات شرکت‌های دانش بنیان است. برخی از موارد مهم جهت آشنایی با حضور در نمایشگاه‌های بین المللی به این شرح است.

یکی از ساده‌ترین روشها برای بازاریابی بین المللی، شرکت در نمایشگاه‌های خارج از کشور است. این روش در عین سادگی دارای نکاتی است که اگر به درستی اجرا نشود نه تنها نتیجه مطلوب حاصل نخواهد شد بلکه می‌تواند نتایج معکوس به همراه داشته باشد.

بررسی اهداف نمایشگاه

این اهداف می‌تواند ورود به یک بازار خارجی باشد یا استمرار حضور در یک بازار، پیدا کردن نمایندگی، معرفی محصولات جدید، آزمایش محصول، ترویج نام تجاری (برند سازی)، بررسی بازار و دیگر اهداف خاصی هر شرکت. نحوه حضور هر شرکت با توجه به اهداف آن می‌تواند متفاوت باشد. برای شرکتهایی که برای اولین بار در یک نمایشگاه بین المللی قصد مشارکت دارند، حتماً توصیه می‌شود که از تجارب یک شرکت برگزار کننده استفاده نمایند یا به صورت گروهی در یک نمایشگاه شرکت کنند.

با توجه به تعداد نمایشگاهها در سراسر جهان و تخصصی بودن انها، انتخاب نمایشگاه مورد نظر با توجه به اهداف شرکت و نوع محصول از اهمیت بسیاری زیادی برخوردار است. تحقیق در مورد اطلاعات بازدید کنندگان قبلی نمایشگاه، غرفه داران، رقبای تجاری، تجزیه و تحلیل بازار هدف از مهمترین عوامل انتخاب یک نمایشگاه می‌باشد. تعیین غرفه و متراژ آن، محل غرفه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است به همین دلیل اقدام به موقع در گرفتن محل غرفه هم به جهت مکان مرغوب‌تر و هم قیمت مناسب‌تر می‌تواند مؤثر باشد.

درج اطلاعات و محصولات شرکت در وب سایت نمایشگاه

بدیهی است که اگر ثبت نام و تعیین محل غرفه زودتر انجام شود نام و مشخصات شرکت زودتر در وب سایت نمایشگاه قرار می‌گیرد و متقاضیان بیشتری باشما تماسی خواهند گرفت.

زمان ثبت نام در نمایشگاه خارجی حداقل باید ماه‌ها قبل از حضور در نمایشگاه باشد مراحلی که باید طی این مدت انجام شود به طور خلاصه به صورت زیر می‌باشد:

تعریف و اهداف نمایشگاه

اقدامات لازم جهت حضور در نمایشگاه، تصمیم گیری جهت مشارکت در نمایشگاه

انواع نمایشگاه‌ها، انواع غرفه از نظر موقعیت و شکل، عوامل اصلی در غرفه آرایی

اقدامات لازم در طول برگزاری نمایشگاه‌ها

راه حل‌های افزایش جذابیت غرفه و ویژگی‌های کلی یک غرفه خوب

هدایای تبلیغاتی، ویژگی‌های کارت ویزیت

اصول مدیریت کارکنان غرفه

اقدامات پس از پایان نمایشگاه

علل عدم موفقیت در نمایشگاه

فرآیند برگزاری یک نمایشگاه در قالب چک لیست مدرن

حضور در نمایشگاه‌های خارجی، مقررات

آشنایی با معتبرترین نمایشگاه‌های تخصصی دنیا

ثبت نام اولیه جهت نمایشگاه

تعیین محل غرفه

تعیین اقلامی که باید در نمایشگاه همراه با خود یا قبل از عزیمت خود به نمایشگاه ارسال نمائید

درج اطلاعات شرکت در وب سایت نمایشگاه و اعلام حضور خود در نمایشگاه مورد نظر به مخاطبان

مطالعه کتاب نمایشگاه از دوره‌های قبل و ایجاد بانک اطلاعاتی از مخاطبانی که مورد نظر می‌باشند

تصمیم گیری در مورد اینکه تمایل به برگزاری میهمانی یا همایش در نمایشگاه را دارید یا خیر و انجام مقدمات لازم برای انجام این کار

مراحل اخذ روادید از کشور مورد نظر در اولین زمان ممکن برای کلیه افرادی که قرار است در نمیاشگاه حضور داشته باشند همینطور بلیط هواپیما، محل اقامت مناسب

آموزش افرادی که قرار است در غرفه حضور داشته باشند با تسلط به زبان خارجی تهیه کلیه اقلام تبلیغاتی از قبیل کاتالوگ، هدایای تبلیغاتی، کارت ویزیت

طراحی غرفه، در صورت تمایل به ایجاد غرفه با طراحی خاصی با غرفه ساز متخصصی تماس بگیرید، انتخاب طرح و طراحی غرفه گاه چند ماه به طول می‌انجامد

برنامه‌های بازاریابی در کشور هدف از قبیل طراحی آگهی، بررسی و مقایسه قیمت رسانه‌های مختلف و تأثیر گذاری هر کدام

ارسال دعوت نامه به مشتریان خاص

ارسال ایمیل گروهی برای مخاطبان و مشتریان بالقوه حتی اگر می دانید که آنها به نمایشگاه نخواهند آمد زیرا این اطلاع رسانی خود می‌تواند در تبلیغ شرکت و محصولات شما مؤثر واقع شود

نحوه پذیرائی در غرفه

پیش بینی فضاهای مناسب جهت مذاکرات تجاری

اطلاع از وضعیت ترخیصی کالا در کشور هدف و همینطور خروج محصولات از گمرک ایران بخصوص در مورد ماشین آلات و ابزار صنعتی

تهیه لباس فرم برای مسئولان غرفه

حداقل ۲ روز قبل از شروع نمایشگاه باید در شهر مورد نظر حضور داشته باشید تا به طور کامل از آمادگی غرفه و امکانات آن مطمئن شوید و در صورت وجود برخی نواقص فرصت اصلاح یا تکمیل آن را داشته باشید. فاصله محل اقامت خود تا نمایشگاه را قبل از شروع نمایشگاه و زمان مورد نیاز برای رسیدن به نمایشگاه و وسیله ایاب و ذهاب خود را مشخص کنید و دقت نمائید که در زمان نمایشگاه معمولاً ترافیک زیادی وجود دارد و زمان بیشتری را باید در نظر بگیرید. آموزش‌های نهائی برای نحوه برخورد پرسنل با متقاضیان، ایجاد ارتباط اولیه با متقاضیان (first impression) از اهمیت زیادی برخوردار است بخصوصی در خارج از کشور ایجاد فضای گرم و صمیمانه و چهره‌ای خندان از نکات اولیه جذب مخاطبان است.

حضور به موقع پرسنل در غرفه

تعیین شرح وظایف هر یک از پرسنل

تهیه پرسشنامه و محل منظم جهت قرار دادن کارت‌های ویزیت و پرسش نامه‌ها

در دسترس بودن بروشور کالاها و ارائه توضیحات تخصصی توسط پرسنل غرفه

در صورت امکان فیلم‌های تبلیغاتی شرکت و محصولات خود در صفحه مانیتور بزرگ در معرض دید بازدید کنندگان قرار دهید

پذیرائی در غرفه بخصوص با توجه به سنت مهمان نوازی ایرانیان همواره باید در نظر گرفته شود. برای این منظور می‌توان از اقلام شیرینی جات ایرانی یا پسته استفاده نمود

برگزاری سمینار یا نمایش نحوه تولید محصولات در کارخانه از طریق مانیتور و ارائه توضیحات توسط کارشناسی متخصص

بررسی غرفه‌های دیگر بخصوصی رقبای تجاری یکی از پرسنل خود را که مسلط به زبان انگلیسی است و در امور بازاریابی تسلط دارد موظف نمائید تا روزانه به غرفه‌های دیگر مراجعه نمایند و در مورد محصول شرکت خود با مخاطبان مذاکره نماید

 

 

اقداماتی که بعد از اتمام نمایشگاه بایستی در نظر گرفته شوند:

جمع اوری غرفه و ترک نمایشگاه

توجه داشته باشید که به هنگام اتمام و ترک نمایشگاه نسبت به جمع آوری کلیه اقلام خود بخصوص در مورد کالاهائی که به صورت ترخیص موقت به نمایشگاه آورده‌اید اقدام نمائید

پرسشنامه‌های مراجعین و کارتهای ویزیت آنان از اهمیت بسیاری برخوردار است. سعی کنید این اطلاعات را در جای مخصوص و به صورت جداگانه نگهداری کنید

پس از بازگشت به ایران اطلاعات کلیه مراجعین را در کامپیوتر ذخیره نمائید و برای یکایک آنان ایمیلی ارسال نمائید و از حضور آنان در غرفه خودتان تشکر کنید

برای کسانی که از شما درخواستی داشته‌اند یا اطلاعات بیشتری خواسته‌اند حتماً این اطلاعات را ارسال نمائید

در برخی از نمایشگاه‌ها برای غرفه گذاران میهمانی خداحافظی باشید تا فرصتی برای ملاقات دوباره با مشتریان بالقوه در فضای دوستانه فراهم شود

بررسی نقاط قوت وضعف

کلیه نقاط ضعف و کاستی هائی را که در نمایشگاه داشته‌اید دقیقاً مورد بررسی و یادداشت قرار دهید تا در نمایشگاه‌های بعدی بتوانید این نقاط ضعف را به حداقل ممکن کاهش دهید

همین طور می‌توانید نقاط قوت خود را ارزیابی کنید و در جهت ارتقایSWOT می‌توانید مورد ارزیابی قرار دهید

امروزه بازاریابی و رقابت سازمان‌ها وشرکت ها شکل‌های گوناگونی به خود گرفته است و برای موفق بودن تنها تولید با کیفیت پاسخگو نیست بلکه رسیدن به جایگاهی مناسب در بازار، شناخته شدن توسط مشتریان، شناخت رقبا، هم یک نیاز اساسی است. یکی از روش‌های بازاریابی، شرکت در نمایشگاه‌ها و یا برگزاری آن است که به علل مختلف، از جمله صادرات کالا و ارز آوری به کشور، شناخت روش‌های بازاریابی رقبا، لمس دانش و فناوری روز جهان، مبادله اطلاعات، به نمایش گذاردن پیشرفت‌های صنعتی و اقتصادی و نیز آداب و سنن فرهنگی و اجتماعی و سایر عوامل مرتبط،‌ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دوره‌های آموزشی حضور مؤثر در نمایشگاه‌های بین‌المللی برای شرکت‌های دانش بنیان که قصد حضور در پاویون‌های ملی محصولات دانش بنیان ایران و یا نمایشگاه‌های مورد تأیید کریدور صادرات دارند، مناسب می‌باشد و کریدور صادرات از حضور در این دوره‌ها حمایت می‌کند.

مبلغ حمایتی پس از گذراندن دوره و دریافت گواهینامه موفقیت در دوره موردنظر به همراه مدارک و مستندات مالی مربوطه به شرکت پرداخت می‌گردد.

در صورتیکه شرکت متقاضی حضور در یکی از دوره‌های آموزشی باشد، می‌تواند نامه‌ای رسمی جهت شرکت در دوره مورد نظر و اعلام مشخصات کامل دوره مذکور و درج نام فرد و یا افرادی که قصد حضور در آن دوره را دارند، به کریدور ارسال نماید.

کریدور پس از تأیید دوره و میزان حمایت از شرکت، راهنمایی‌های لازم جهت دریافت حمایت را به شرکت اعلام می‌نماید. مدارک و مستندات لازم برای دریافت حمایت از کریدور به شرح زیر است:

نامه معرفی فرد یا افراد شرکت کننده در دوره و مشخصات و زمان دوره

فاکتور هزینه پرداخت شده که توسط موسسه برگزارکننده بنام شرکت کننده صادر می‌گردد

کپی فیش بانکی واریزی مبلغ پرداخت

کپی گواهینامه موفقیت در دوره

در صورتیکه که فرد معرفی شده از طرف شرکت برای استفاده از حمایت‌های آموزشی این آیین‌نامه جزء افراد اصلی شرکت (نظیر هیات مدیره و یا مدیرعامل) نباشد، لازم است، ضمن ارائه معرفی نامه از طرف شرکت، کپی لیست بیمه آن شرکت جهت تأیید به کریدور ارسال شود.

 

بدون ديگاه

با عرض پوزش، فرم دیدگاه در حال حاضر بسته است.