استقرار شرکت های دانش بنیان | استقرارموسسات دانش بنیان
پایگاه اطلاع رسانی شبکه دانش بنیان ایران قصد دارد با معرفی حمایت های مرتبط با شرکت های دانش بنیان، خدمات قابل ارائه به شرکت های دانش بنیان به توسعه شرکت های دانش بنیان و ایجاد امکان رقابت در بازار بین المللی را برای آن ها فراهم کند
حمایت از شرکت های دانش بنیان ، حمایت از تولید داخلی ، پایگاه اطلاع رسانی شرکت های دانش بنیان ایران ،
351638
rtl,page-template-default,page,page-id-351638,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.3.1, vertical_menu_with_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

استقرار شرکت ها و موسسات دانش بنیان در واحدهای مسکونی

 استقرار شرکت ها و موسسات دانش بنیان در واحدهای مسکونی

شرکت ها و موسسات برای انجام امور روزمره خود نیاز به دفتر کار داشته و با توجه به قوانین شهرداری ها، این شرکت ها و موسسات باید در املاک اداری و یا تجاری استقرار داشته باشند. برخی از مشاغل و موسسات می توانند از املاک با کاربری مسکونی، به صورت دفتر کار استفاده کنند ولی شرکت های تولیدی و خدماتی عموما چنین اجازه ای نداشته و به ناچار هزینه های زیادی را برای این موضوع باید متحمل شوند. با تصمیمات اتخاذ شده و هماهنگی های بوجود آمده، در حال حاضر شرکت ها و موسسات دانش بنیان می توانند در املاک مسکونی، مستقر شوند.

توضیحات در رابطه با صندوق نوآوری و شکوفایی را در اینجا مطالعه نمایید.

توضیحات در رابطه با معاونت علمی ریاست جمهوری را در اینجا مطالعه نمایید.

شرکت ها و موسسات مورد نظر برای استقرار در واحدهای مسکونی

شرکت های مورد حمایت در این بخش شرکت ها و موسسات دانش بنیان می باشند که فعلا در کلانشهر تهران و در آینده نزدیک در تمامی شهر ها به صورت قانونی در واحدهای مسکونی استقرار پیدا کنند.

تعریف شرکت ها و موسسات دانش بنیان

شرکت یا موسسه دانش بنیان، شخصیتی حقوقی است که از لحاظ فنی (تکنولوژی محصولات و خدمات و همچنین روش تهیه و تولید آنها) و نیز از لحاظ مالی و سیستمی شاخصه های مورد نظر کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت ها و موسسات دانش بنیان را داشته باشد. این شرکت ها به تصویب کارگروه فوق رسیده اند و توسط همین کارگروه جهت استفاده از مزایا حمایت می شوند. جهت استعلام این نوع شرکت ها می توان از سایت pub.daneshbonyan.ir استفاده نمود.

 

برای مطالعه بیشتر درباره انواع شرکت های دانش بنیان می توانید به بخش مربوط به آن مراجعه کنید . 

جهت آشنایی بیشتر با استعلام شرکت های دانش بنیان اینجا را کلیک کنید.

جهت آشنایی بیشتر با کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت ها و موسسات دانش بنیان اینجا کلیک کنید. (لینک شود به معاونت علمی ریاست جمهوری)

 

تعریف پهنه S و M از نظر شهرداری و روش استعلام

استقرار شرکت های دانش بنیان که تمایل دارند در پهنه های S و M از مناطق شهری در ساختمان ها و آپارتمان های با کاربری مسکونی مستقر شوند، امکانپذیر خواهد بود.

 

پهنه از نظر شهرداری به چه معناست؟

به جهت تجمیع فضای کسب و کار و تفکیک آن از فضاهای مسکونی، شهرداری ها اقدام به پهنه بندی مناطق شهری نموده اند به آن معنی که فضاهایی که عمدتا مسکونی است (R)، مناطقی که عمدتا دارای کار و فعالیت می باشند (S)، مناطقی که فعالیت های کار و فعالیت با مناطق مسکونی ممزوج است (M) و همچنین مناطقی که دارای بافت گیاهی بسیار است (G) را تفکیک قائل شده تا در ساخت و سازهای آتی این نکات مورد توجه قرار بگیرد. این پهنه بندی با مناطق تفکیک شده شهرداری متفاوت بوده و بر اساس نوع فعالیت در مناطق تفکیک شده است.

 

پهنه S شهرداری چیست؟

قسمتهايی از شهر است که در آن عمدتا محیط کار و فعاليت بوده و سهم سکونت در منطقه محدود می باشد. این پهنه از شهر را پهنه کار و فعالیت نیز می گویند.

 

پهنه M شهرداری چیست؟

مناطقی از شهر است که در آن فعالیت های تجاری و اداری موجود بوده و همچنین در آن محل خانه هایی که دارای سکنه باشند نیز وجود داشته باشد. این پهنه از مناطق شهرداری را پهنه مختلط هم می نامند.

 

استعلام پهنه ساختمان یا ملک مورد نظر:

حال باید از جدید ترین طرح تفصیلی شهرداری استعلام بگیریم که ساختمانی که مورد نظر ماست، در چه پهنه ای قرار دارد. برای این کار به روش زیر می توان عمل نمود:

1-در پلاک هر ساختمان علاوه بر شماره پلاک، شماره بلوک و شماره ملک را نوشته است. این دو عدد را به صورت زیر از روی پلاک ساختمان بخوانید.

استقرار شرکت دانش بنیان

2-سپس در سایت شهرداری وارد شده و به کمک شماره بلوک و شماره ملک، به صورت زیر استعلام بگیرید:

برای ورود به بخش استعلام پهنه در سایت شهرداری تهران اینجا کلیک کنید.

3-پس از ورود به بخش استعلام، صفحه ای مانند تصویر زیر باز می شود:

استقرار شرکت های دانش بنیان

با انتخاب گزینه استعلام از طریق شماره بلوک و ملک و ورود کد امنیتی، روی گزینه ” بعدی ” را کلیک کنید.

4-در مرحله بعد صفحه ای مانند تصویر زیر خواهد آمد:

شرکت های دانش بنیان در این بخش اطلاعات شماره بلوک و شماره ملک را که از روی پلاک ساختمان خوانده اید را در محل مورد نظر وارد نموده و گزینه ” جستجو ” را بزنید.

 

5-در قسمت بعد صفحه ای مانند تصویر زیر خواهد آمد:

طرح تفضیلی شهر تهران

در این صفحه در قسمتی که قرمز رنگ شده است نام پهنه ساختمان مورد نظر نوشته شده است. در کنار آن عموما عددی 3 رقمی نوشته شده که به تفکیک زیر پهنه ها در مواقع ساخت و ساز مربوط است و برای استقرار شرکت های دانش بنیان اهمیتی ندارد.

 

شیوه بهره مندی از امتیاز استقرار در واحدهای مسکونی

بنا بر گفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت های دانش بنیان در اماکن شهری واقع در پهنه S و M استقرار بگیرند. تا زمانی که شهرداری به آنها ایرادی نگرفته است، در آن ادامه فعالیت دهند و زمانی که شهرداری به آنها اخطاریه داد، مراحل زیر را پی بگیرند.

 

مراحل ارسال درخواست شرکت ها و موسسات دانش بنیان متقاضی استقرار در اماکن مسکونی:

1-مطالعه فرم تعهدنامه استقرار در اماکن مسکونی، دانلود نمودن از لینک زیر، پرینت کردن و تکمیل آن و سپس مهر و امضا نمودن آن توسط صاحبین حق امضا و در نهایت اسکن کردن و تبدیل نمودن به فایل PDF

برای دریافت فرم تعهدنامه استقرار در اماکن مسکونی میتوانید لینک مربوطه را دنبال کنید.

 

2-مطالعه فرم پرسشنامه استقرار در اماکن مسکونی و تکمیل آن

برای دریافت فرم پرسشنامه استقرار در اماکن مسکونی  میتوانیدلینک مربوطه را دنبال کنید.

 

3-آپلود تکمیل شده 2 فایل بالا در سامانه معاونت علمی ریاست جمهوری به صورت زیر:

به کارتابل شرکت یا موسسه خود در سامانه Daneshbonyan.ir  مراجعه کنید. 

گزینه ثبت اطلاعات را انتخاب کنید.

کارتابل دانش بنیان سپس بر روی گزینه ثبت اسناد کلیک کنید.

ثبت اسناد دانش بنیان سپس در پنجره باز شده بر روی گزینه ارسال فایل کلیک نمایید.

استقرار شرکت های دانش بنیان جهت بارگذاری پرسشنامه استقرار در اماکن مسکونی، در صفحه بازشده، در قسمت نوع فایل، “پرسشنامه استقرار در اماکن مسکونی شهر تهران” را انتخاب کنید و سپس فایل را بارگزاری کرده و در انتها گزینه تائید را انتخاب کنید.

استقرار شرکت های دانش بنیان در تهران مشابه حالت فوق، جهت بارگذاری تعهدنامه استقرار در اماکن مسکونی، در صفحه بازشده، در قسمت نوع فایل، “تعهدنامه استقرار در اماکن مسکونی شهر تهران” را انتخاب کنید.

 

دانش بنیان

4-نامه ارائه درخواست استقرار در اماکن مسکونی شهر تهران را از لینک زیر دریافت کرده، تکمیل نموده و در سریرگ خود پرینت نمایید. و به شماره 83533333 فکس کنند.

جهت دریافت فایل نامه ارائه درخواست استقرار در اماکن مسکونی شهر تهران لینک را دنبال کنید .

 

سایر فعالیت هایی که می توانند در واحدهای مسکونی استقرار پیدا کنند

تمامی فعالیت های فرهنگی که دارای مجوز وزارت ارشاد باشند

    • فعالیت های ورزشی
    • مطب پزشک
    • دفتر وکالت
    • فعالیت های فنی و مهندسی
بدون ديگاه

با عرض پوزش، فرم دیدگاه در حال حاضر بسته است.