تسهیلات نظام وظیفه | افراد فعال در شرکت‌هاي دانش‌بنيان | معافیت سربازی | شیوه نامه
پایگاه اطلاع رسانی شبکه دانش بنیان ایران قصد دارد با معرفی حمایت های مرتبط با شرکت های دانش بنیان، خدمات قابل ارائه به شرکت های دانش بنیان به توسعه شرکت های دانش بنیان و ایجاد امکان رقابت در بازار بین المللی را برای آن ها فراهم کند
حمایت از شرکت های دانش بنیان ، حمایت از تولید داخلی ، پایگاه اطلاع رسانی شرکت های دانش بنیان ایران ،
354151
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-354151,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.3.1, vertical_menu_with_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

معافیت سربازی برای افراد فعال در شرکت های دانش بنیان

معافیت سربازی برای افراد فعال در شرکت های دانش بنیان

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی برای افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنيان

معاونت علمی و فناوری رییس جمهور و بنیاد ملّی نخبگان به منظور پشتیبانی از فعالیت‌­های تخصصی دانش‌آموختگان برتر دانشگاهي افراد فعال در شرکت‌هاي دانش‌بنيان ، تسهیلات نظام وظیفه تخصصی و معافیت سربازی را براي افراد فعال در شرکت‌هاي دانش بنيان ، مستقر در مراکز رشد و پارک های علم و فناوری و فناور در نظر گرفته است.

مطابق شیوه نامه مصوب جدید از سوی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور این تسهیلات و مزایا علاوه بر شرکت‌های دانش بنیان به شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد، هم چنین شتابدهنده های کسب و کار دارای مجوز از مرکز شتابدهی نو آوری، صندوق‌های سرمایه گذاری جسورانه و صندوق پژوهش و فن آوری و غیر دولتی به همراه شرکت‌هایی که سهامدار آنها دو مجموعه قبلی است تعمیم یافته است.

تسهیلات نظام وظیفه تخصصي براي افراد فعال در شرکت‌هاي دانش‌بنيان

نکات مورد بررسی در خصوص معافیت سربازی

فرد متقاضی پس از احراز امتیازهای لازم، به ستاد کل نیروهای مسلح معرفی می شود و بعد از اجرای پروژه پژوهشی مورد نیاز یکی از سازمان‌های دفاعی یا دولتی کشور، کارت پایان خدمت خود را دریافت می نماید.

در طول انجام پروژه تحقیقاتی، فرد متقاضی بر حسب صلاح‌دید سازمان دفاعی یا دولتی، می تواند بصورت پاره وقت در محل آن سازمان حضور یابد و ارتباط کاری خود را با شرکت دانش بنیان حفظ نماید.

افرادی که در شرکت‌های همکار دفاعی (عضو مرکز سمتا، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح) فعالیت دارند، می توانند بر روی پروژه مرتبط در داخل خود شرکت فعالیت نمایند و کارت پایان خدمت دریافت کننند که لازم است برای هماهنگی به مرکز سمتا مراجعه نمایند.

میانگین کل دوره کارشناسی متقاضیان باید بیش از 14 و میانگین کل دور تحصیلات تکمیلی آنان (کارشناسی‌ارشد و دکتری تخصصی) بیش از 15 باشد.

نکات مورد بررسی در خصوص معافیت سربازی

شیوه نامه بهره مندی دانش آموختگان فناور و دانش بنیان از تسهیلات نظام وظیفه

مطابق شیوه نامه مصوب ۸ /۱۱/ ۹۶ افراد مشمول نظام فعال با ارایه معرفی نامه از مدیر مجموعه‌های نامبرده از طریق سامانه Soraya.bmn.ir درخواست خود را برای بهره مندی از این تسهیلات ارایه نمایند.

برای دریافت شیوه نامه بهره مندی دانش آموختگان فناور و دانش بنیان از تسهیلات خدمت نظام وظیفه تخصصی روی لینک کلیک کنید.

برای دریافت نمونه معرفی نامه شرکت های دانش بنیان و فناور روی لینک کلیک کنید.

شیوه نامه بهره مندی دانش آموختگان فناور و دانش بنیان از تسهیلات خدمت نظام وظیفه

 

نویسنده : علی حیاتشاهی
بدون ديگاه

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.