تسهیلات پرداختی بانک ها به شرکت‌های دانش بنیان | مانده تسهیلات پرداختی شرکت های دانش بنیان
پایگاه اطلاع رسانی شبکه دانش بنیان ایران قصد دارد با معرفی حمایت های مرتبط با شرکت های دانش بنیان، خدمات قابل ارائه به شرکت های دانش بنیان به توسعه شرکت های دانش بنیان و ایجاد امکان رقابت در بازار بین المللی را برای آن ها فراهم کند
حمایت از شرکت های دانش بنیان ، حمایت از تولید داخلی ، پایگاه اطلاع رسانی شرکت های دانش بنیان ایران ،
355277
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-355277,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.3.1, vertical_menu_with_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

پرداخت تسهیلات به شرکت های دانش بنیان

تسهیلات پرداختی بانک ها به شرکت‌های دانش بنیان

تسهیلات پرداختی بانک ها به شرکت‌های دانش بنیان

براساس اعلام بانک مرکزی رقم تسهیلات پرداختی بانک ها به شرکت‌های دانش بنیان از شهریور ۱۳۹۶ تا شهریور ۱۳۹۷ ، معادل ۶۱۸۳۷.۸ میلیارد ریال بوده که این رقم به تفکیک برای بانک‌های دولتی، بانک‌های خصوصی شده و بانک‌های خصوصی و موسسات اعتباری به ترتیب معادل ۱۴۴۶۱.۲، ۲۵۰۵۱.۳ و ۲۲۳۲۵.۳ میلیارد ریال بوده است. همچنین مانده تسهیلات پرداختی شرکت های دانش بنیان در ذیل آورده شده است.

در این میان مانده کل تسهیلات اعطایی به هزار و ۱۳۰ شرکت دانش بنیان در پایان شهریور ماه ۱۳۹۷ معادل ۶۳۴۰۶.۷ میلیارد ریال به طور میانگین سهم هر شرکت  ۵۶.۱ میلیارد ریال بوده است.

در صورتی که شرکتی به دریافت وام‌های قرض الحسنه در زمینه‌های تحقیق و توسعه، سرمایه ثابت و سرمایه در گردش، نیاز داشته باشد، می‌توانند از طریق صندوق نوآوری و شکوفایی برای دریافت آن اقدام نمایند. صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و کمک به توسعه تولید محصولات دانش بنیان در زمینه‌های مختلف از طریق منابع مالی خود، اقدام به اعطای وام قرض الحسنه دانش بنیان می‌نماید.

مانده تسهیلات پرداختی شرکت های دانش بنیان

مانده تسهیلات پرداختی شرکت های دانش بنیان

لازم به ذکر است که بیشترین مانده به بانک‌های ملی (۱۰۶۱۹.۱ میلیارد ریال)، ملت (۹۵۴۲.۵ میلیاردریال) و صادرات (۹۰۶۱.۱ میلیارد ریال) تعلق دارد.

همچنین مانده مطالبات غیرجاری به میزان ۱۰۱۳۲.۵ میلیارد ریال متعلق به ۱۶۷ شرکت و معادل ۱۶ درصد کل مانده تسهیلات است.

گفتنی است مانده مطالبات غیرجاری شامل ۲۶۳۲.۶ میلیارد ریال سررسید گذشته ۷۲ شرکت، ۱۵۱۴.۱ میلیارد ریال معوق (۴۲ شرکت) و ۵۹۸۵.۸ میلیارد ریال مشکوک الوصول (۵۳ شرکت) است.

نویسنده : علی حیاتشاهی
بدون ديگاه

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.