شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات | سامانه نیازمندی های فناورانه | اولویت های پژوهشی شرکت های دانش بنیان
پایگاه اطلاع رسانی شبکه دانش بنیان ایران قصد دارد با معرفی حمایت های مرتبط با شرکت های دانش بنیان، خدمات قابل ارائه به شرکت های دانش بنیان به توسعه شرکت های دانش بنیان و ایجاد امکان رقابت در بازار بین المللی را برای آن ها فراهم کند
حمایت از شرکت های دانش بنیان ، حمایت از تولید داخلی ، پایگاه اطلاع رسانی شرکت های دانش بنیان ایران ،
352966
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-352966,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.3.1, vertical_menu_with_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

سامانه نیازمندی های فناورانه شرکت های دانش بنیان راه اندازی شد

سامانه نیازمندی های فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات

سامانه نیازمندی های فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات

به گزارش از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌توانند نیازمندی‌های فناورانه خود جهت توسعه محصولات دانش‌بنیان را در قالب اولویت های پژوهشی شرکت های دانش بنیان در سامانه نیازمندی های فناورانه به ‌صورت رایگان اطلاع‌رسانی کنند و به کمک ظرفیت ایجاد شده توسط این سامانه، از ظرفیت جامعه دانشگاهی در راستای توسعه‌ محصولات دانش‌بنیان خود بهره‌مند شوند.

اولویت های پژوهشی شرکت های دانش بنیان و دستگاه های اجرایی

اولویت های پژوهشی شرکت های دانش بنیان و دستگاه های اجرایی

بر اساس این گزارش، در این سامانه امکان مشاهده آزاد و رایگان کلیه اولویت‌های پژوهشی دستگاه‌های اجرائی کشور (حدود 35000 عنوان اولویت پژوهشی از 600 دستگاه) و برخی از شرکت‌های دانش‌بنیان در همه رشته‌های دانشگاهی، از یک پنجره واحد و باقابلیت انواع مختلفی از جستجوها از سال 1392-1396 فراهم‌شده است.

پژوهشگران و محققین می‌توانند با استفاده از این سامانه ضمن تعریف پایان‌نامه‌های خود در راستای اولویت‌های پژوهشی دستگاه‌های کشور و یا شرکت‌های دانش‌بنیان، از مزیت‌های مختلف آن همچون حمایت مالی، کسر خدمت سربازی و قرار گرفتن در لیست اولویت‌های استخدامی شرکت‌های دانش‌بنیان کشور استفاده کنند. همچنین فارغ‌التحصیلان نیز می‌توانند طرح‎های پژوهشی دستگاه‌های کشور و شرکت‌های دانش‌بنیان را جستجو و برای انجام آن اقدام کنند.

اطلاع شرکت های دانش بنیان از طرح های پژوهشی دستگاه های دولتی

اطلاع شرکت های دانش بنیان از طرح های پژوهشی دستگاه های دولتی

در این سامانه قابلیتی تحت عنوان ماژول «به من اطلاع بده» پیش‌بینی‌شده است، که محققین می‌توانند به کمک آن، با تعریف برخی از کلیدواژه‌ها، در صورت تعریف اولویت پژوهشی و یا طرح پژوهشی جدید توسط یک دستگاه دولتی‌ها و یا یک شرکت دانش‌بنیان ، در زمینه موردعلاقه‌شان، از آن مطلع شوند.
همچنین با استفاده از این سامانه، شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند از طرح‌های پژوهشی دستگاه‌های دولتی آگاه شده و برای اخذ پروژه‌های تحقیقاتی از دستگاه‌های دولتی اقدام کنند. که این نیز کمک فراوانی به گسترش ارتباط بین شرکت های دانش بنیان، دانشجویان و سازمان های دولتی می نماید.

نویسنده : علی حیاتشاهی
بدون ديگاه

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.