Select Page

اعطای وام بلاعوض


 
1424340208-20-ec-loan-company

مواردی که به آنها وام بلاعوض تعلق می‌گیرد

در صورتی که شرکتی به دریافت وام‌های بلاعوض در زمینه‌های تحقیق و توسعه نیاز داشته باشد، می‌توانند از طریق صندوق نوآوری و شکوفایی برای دریافت آن اقدام نمایند. صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و کمک به تحقیق و توسعه در زمینه‌های زیر از طریق منابع مالی خود، اقدام به اعطای وام بلاعوض به شرکت‌های دانش بنیان نموده است.

معاونت اعطا کننده وام بلاعوض در صندوق نوآوری و شکوفایی

در صندوق نوآوری و شکوفایی معاونت‌های متعددی وجود دارد که هر کدام وظایفی را عهده دار هستند. این معاونت‌ها در راستای اهداف کلان صندوق در حال حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش بنیان می‌باشند. معاونت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی عبارتند از:

برای اعطای وام بلاعوض، معاونت نوآوری عهده دار مسائل و پیشبرد کار می‌باشد.

ریاست معاونت تسهیلات و تجاری سازی: دکتر رحیمی

میزان حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان وام بلاعوض

صندوق نوآوری و شکوفایی موظف است برای طرح‌هایی که برای رسیدن به نمونه اولیه آزمایشگاهی نیاز مالی داشته باشند، تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال معادل ۵۰ میلیون تومان وام بلاعوض اعطا نماید.

در اخبار جدیدی که از این نهاد مسئول بیان شده است، قرار بر آن شده تا میزان سقف وام بلاعوض برای شرکت‌های دانش بنیان تا ۳ میلیارد ریال معادل ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یابد.


Canadian-loans (1)

شرایط و فرآیند اعطای وام بلاعوض

همانطور که پیش از این بیان شد، شرکت‌ها و افرادی که خواهان دریافت وام بلاعوض از صندوق نوآوری و شکوفایی می‌باشند، باید در قالب شرکت‌های دانش بنیان اقدام نمایند. و همانطور که ذکر شد این وام به به طرح‌های زیر تعلق می‌گیرد:

برای ثبت درخواست خود کافیست نامه را به عنوان شرج درخواست خود به صندوق نوآوری و شکوفایی فکس نمایید و با شماره تلفن ۴۲۱۷۰۰۰۰ تماس حاصل نمایید و فکس درخواست خود را اعلام نمایید تا موضوع در آن نهاد پیگیری شود. پس از ارسال نامه، با یکی از کارشناسان صندوق در ارتباط خواهید بود و برای بررسی‌های حضوری و میدانی، کارشناسان صندوق به همراه نیرویی متخصص در زمینه شرکت متقاضی، برای ارزیابی دقیقتر خواهند آمد و موضوع را بررسی خواهند کرد.

پس از تهیه گزارش و تصویب نهایی در کمیته صندوق، مبلغ مصوب را به متقاضی پرداخت می‌نمایند.

لازم بذکر است تا کنون اعطای وام بلاعوض برای تعداد اندکی متقاضی مصوب شده است و عموماً صندوق نوآوری و شکوفایی، علیرغم وظیفه خود علاقه‌ای برای اعطای این نوع وام را ندارد.

جهت مشاهده متن قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان اینجاکلیک نمایید.

سایر نهادهایی که وام‌های بلاعوض اعطا می‌کنند

عموماً نهادهای دولتی و همینطور صندوق‌های خصوصی و یا فرشتگان کسب و کار به پرداخت وام‌های بلاعوض مشغولند و برخی برای انجام کارهای فرهنگی اینگونه وام‌ها را اعطا می‌کنند و برخی دیگر هم در غالب یارانه تولید. برخی نهادهای دیگر نیز برای حفاظت از محیظ زیست به این کار مشغولند. این ارگان‌ها و نهادهایی که در این زمینه به اعطای وام می‌پردازند به قرار زیر است:

عضویت در خبرنامه

9 + 13 =

شبکه دانش بنیان ایران
تهران، خیابان شریعتی، جنب بیمارستان کیان، پلاک1354، واحد3
info@rahavard.org