اشتغال‌زایی در شرکت های دانش بنیان نوپا | بازدید از شرکت دانش بنیان | تاثیر شرکت های دانش بنیان
پایگاه اطلاع رسانی شبکه دانش بنیان ایران قصد دارد با معرفی حمایت های مرتبط با شرکت های دانش بنیان، خدمات قابل ارائه به شرکت های دانش بنیان به توسعه شرکت های دانش بنیان و ایجاد امکان رقابت در بازار بین المللی را برای آن ها فراهم کند
حمایت از شرکت های دانش بنیان ، حمایت از تولید داخلی ، پایگاه اطلاع رسانی شرکت های دانش بنیان ایران ،
353788
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-353788,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.3.1, vertical_menu_with_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

ایجاد شغل در کشور توسط شرکت های دانش بنیان

بازدید از شرکت دانش بنیان تپ سی

اشتغال‌زایی در شرکت های دانش بنیان نوپا

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور،در بازدید از شرکت دانش بنیان تپ سی از میزان بالای اشتغال‌زایی در شرکت های دانش بنیان نوپا و تاثیر شرکت های دانش بنیان بر اشتغال زایی تمجید کرد و گفت:

“این حد از اشتغال‌زایی در شرکت های دانش بنیان نوپا فوق العاده است، به خصوص در زمینه جذب نخبگان علمی.”

ستاری‌، به همراه برخی از معاونان خود، روز یکشنبه از دفتر مرکزی تپ‌سی بازدید نمود و با مدیران آن مجموعه گپ و گفتی صمیمانه داشت. وی گفت:

” خدماتی که شرکت های دانش بنیان ارائه می کنند بسیار مورد استقبال عموم مردم قرار گرفته و این خود نشانگر آن است که ما در گذشته خدمات با کیفیتی به مردم ارائه نمی دادیم.”

اشتغال‌زایی در شرکت های دانش بنیان نوپا

بازدید از شرکت دانش بنیان تپ سی

در طول بازدید از شرکت دانش بنیان تپ سی ، میلاد منشی‌ پور، مدیرعامل تپ‌سی، به مرور آنچه بر مجموعه‌ی تحت مدیریتش گذشته پرداخت و از دکتر ستاری بابت سیاست های حمایتی‌اش از استارت‌آپ ها و شرکت های دانش بنیان قدردانی کرد.

براساس گزارش ارائه شده از سوی منشی پور، تپ‌سی با وجود چالش های فراوان در 18 ماه گذشته سریع‌ترین رشد بین استارت‌آپ ها را داشته و هم‌اکنون در 14 شهر بزرگ کشور، با بکارگیری 150 هزار راننده، به ارائه خدمات به بیش از 4.5 میلیون مسافر می پردازد.

دکتر ستاری ضمن تقدیر از کارشناسان و مدیران این اپلیکیشن درخواست تاکسی، تلاش آن مجموعه را در ارائه‌ی سرویس با کیفیت و سریع به مسافران و رانندگان ستود. وی افزود:

“بزرگترین پلتفرمی که تا به حال توانسته تحصیل‌کرده های خارج از کشور را جذب خود کند شرکت های دانش بنیان  هستند.”

تاثیر شرکت های دانش بنیان

تاثیر شرکت های دانش بنیان

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در ادامه‌ ابراز امیدواری کرد  که با تاثیر شرکت های دانش بنیان بتوان آینده کاری نسل جوان را ساخت و دولتمردان باید تصمیم بگیرند که به چه شکل می خواهند این فضا را مدیریت کنند.

دکتر ستاری رئیس بنیاد ملی نخبگان و دبیر هیات امنای صندوق نوآوری و شکوفایی است. او یکی از خوش‌فکرترین اعضای تیم حسن روحانی و طرفدار اقتصاد ملی مبتنی بر دانش است.

بازدید او از تپ‌سی و چند استارت‌آپ موفق دیگر در ماه های اخیر، نشان از تمایل او به تشویق شرکت های دانش بنیان برای ادامه فعالیت دارد، گرچه چالش های سرراه آنان بسیار است.

نویسنده : علی حیاتشاهی
بدون ديگاه

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.