تسهیلات دانش بنیان | ارائه تسهیلات دانش بنیان
پایگاه اطلاع رسانی شبکه دانش بنیان ایران قصد دارد با معرفی حمایت های مرتبط با شرکت های دانش بنیان، خدمات قابل ارائه به شرکت های دانش بنیان به توسعه شرکت های دانش بنیان و ایجاد امکان رقابت در بازار بین المللی را برای آن ها فراهم کند
حمایت از شرکت های دانش بنیان ، حمایت از تولید داخلی ، پایگاه اطلاع رسانی شرکت های دانش بنیان ایران ،
349532
rtl,page-template-default,page,page-id-349532,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.3.1, vertical_menu_with_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

تسهیلات

تسهیلات ویژه دانش بنیان

شرکت ها و موسسات دانش بنیان عموما برخاسته از دانشگاهها و مراکز رشد پارک های علم و فناوری بوده و برای تامین مالی خود از بانک ها و صندوق های مختلف، تخصص و تبحر کافی ندارند از سویی دیگر اگر برخی طرح های فناورانه با اینگونه وام هایی که روی کاغذ حدود 23 درصد ولی در نهایت بیش از 30  درصد تمام می شوند، تامین مالی گردند، از حالت اقتصادی بودن خارج شده و زیان ده میشوند.

معاونت علمی ریاست جمهوری با توجه به اهداف و سیاست های خود مبنی بر راه اندازی چرخ اقتصاد دانش بنیان و همچنین پیرو قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان مصوب 1389/08/30 ، اقدام به راه اندازی صندوق نوآوری و شکوفایی نموده است. این صندوق تنها برای شرکت های دانش بنیان تاسیس شده است و فقط می تواند به آنها خدمت رسانی انجام دهد.

ارائه تسهیلات به شرکت های دانش بنیان

در همین راستا صندوق نوآوری و شکوفایی زیر نظر معاونت علمی ریاست جمهوری، اقدام به تامین مالی و برطرف نمودن نیازهای مالی شرکت های دانش بنیان نموده است. از جمله این اقدامات می توان به موارد زیر اشاره نمود:

فروش اقساطی و لیزینگ محصولات دانش بنیان

تامین دفترکار و احداث مجتمع فناوری

صدور ضمانت نامه

وام بلاعوض

 

وام کم بهره

 

وام قرض الحسنه

 

یارانه سود تسهیلات

تامین دستمزد نخبگان

واگذاری اراضی شهرک صنعتی

مشارکت سرمایه گذاری خطرپذیر

نظارت و مشاوره بر تسهیلات

اشتغال دانش آموختگان برتر

بدون ديگاه

با عرض پوزش، فرم دیدگاه در حال حاضر بسته است.