کارگروه صنایع دانش بنیان دریایی | صنایع دانش بنیان | صنایع دانش بنیان دریایی
پایگاه اطلاع رسانی شبکه دانش بنیان ایران قصد دارد با معرفی حمایت های مرتبط با شرکت های دانش بنیان، خدمات قابل ارائه به شرکت های دانش بنیان به توسعه شرکت های دانش بنیان و ایجاد امکان رقابت در بازار بین المللی را برای آن ها فراهم کند
حمایت از شرکت های دانش بنیان ، حمایت از تولید داخلی ، پایگاه اطلاع رسانی شرکت های دانش بنیان ایران ،
353124
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-353124,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.3.1, vertical_menu_with_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

کارگروه صنایع دانش بنیان دریایی

کارگروه صنایع دانش بنیان دریایی استان‌های ساحلی

کارگروه صنایع دانش بنیان دریایی استان‌های ساحلی

ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی ریاست جمهوری، در راستای بهره‌گیری هرچه بیشتر از توانمندی‌های دریایی موجود در کشور و  استفاده از ساختاری چابک و به‌دور از گسترش تشکیلات اداری، قصد دارد تا اهداف و مأموریت‌های خود را با بهره‌گیری از منابع موجود در نهادها و ارگان‌های دریایی کشور و با سازمان‌دهی واحدهای مستقر در استان‌های ساحلی دنبال کند بدین منظور کارگروه صنایع دانش بنیان دریایی را تشکیل داده است.
در همین راستا، به‌منظور تعامل سازنده بین بخشی و ایجاد هم‌افزایی، هم‌گرایی و هدفمندی فعالیت‌های توسعه‌ای دریایی کشور، ضرورت برگزاری نشست‌های مشترک میان فعالان، مدیران و مسئولان حوزه دریا در استان‌های ساحلی با ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی ریاست جمهوری احساس شد.

اهداف تشکیل کارگروه صنایع دانش بنیان دریایی استان‌های ساحلی

اهداف تشکیل کارگروه صنایع دانش بنیان دریایی استان‌های ساحلی

به دنبال این نشست‌های تخصصی دومین جلسه کارگروه صنایع و فناوری دریایی استان خوزستان با حضور مدیران و مسئولین استان و  مشارکت شرکت‌های فعال دریایی به میزبانی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر برگزار شد.
نشست تخصصی کارگروه صنایع دانش بنیان دریایی استان‌های ساحلی به‌تناوب در ۷ استان ساحلی کشور با مشارکت استانداری، ارگان‌ها و نهادهای دریایی و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف کلی هم‌افزایی نهادهای فعال و بررسی مشکلات و موانع توسعه صنایع دریایی استان برگزار می‌شود، در این راستا با برنامه‌های ریزی‌های انجام‌شده توسط ستاد دریایی و همکاری دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر،این نشست  ۹ آذر سال جاری در خرمشهر برگزار شد.

بازدید از صنایع دانش بنیان دریایی فعال در استان خوزستان

بازدید از صنایع دانش بنیان دریایی فعال در استان خوزستان

با برنامه‌ریزی انجام‌شده و باهدف بازدید مستقیم از صنایع دریایی فعال ذکرشده در استان، ضمن توجه به زمان کوتاه ۱۲ روزه، بازدیدهای متنوعی در سطح استان صورت گرفت. مهم‌ترین موضوع، بازدید از طرح  شناور مسافربری با بدنه الیاف کربنی موردحمایت ستاد دریایی در شرکت دانش‌بنیان صنایع دریایی نوح جنوب در خرمشهر بود. همچنین مزارع پرورش ماهی و میگو در استان بازدید شد.

نویسنده : علی حیاتشاهی
بدون ديگاه

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.